TIHH wint juryprijs in NMBS-wedstrijd BERT

bert 3Voor de vierde keer hebben onze leerlingen van IW meegedaan aan de BERT-wedstrijd (BElgian Railway competition for Technicians) en voor de vierde keer op rij is onze school in de prijzen gevallen.
In totaal hebben er dit jaar 15 Nederlandstalige en 5 Franstalige scholen hun project mogen voorstellen tijdens de finale in Brussel.
Dit jaar vroeg Infrabel ons om een oplossing te vinden om averij aan bovenleidingen, veroorzaakt door voertuigen op overwegen, te helpen voorkomen.
bert 1Onze leerlingen van 5TIW hebben een camera aangestuurd via een Raspberry Pi. Via deze microcontroller hebben ze een programma ontwikkeld dat te hoge vrachtwagens uit het beeld filtert en vervolgens een stopbord aanstuurt.
Voor deze oplossing hebben ze de juryprijs in de wacht gesleept: 1000€ voor educatieve doelen en een Go-pass voor iedere leerling zijn hun verdienste.
Bedankt aan de afdeling hout voor het maken van het verkeersbord en bedankt aan Marc voor het 3D-printen van de camerabehuizing.

bert 2

bert 4